با مجوز رسمی از وزارت تعاون ، کار و رفاه اجتماعی

موسسه مشاوره شغلی و کاریابی غیر دولتی دیجی کار
با مجوز رسمی از وزارت تعاون، کار ورفاه اجتماعی
قوانین و تعرفه ها   
ضوابط و مقررات استفاده از خدمات برای کاربران

تعاریف

 • دیجی کار : موسسه مشاوره شغلی و کاریابی دیجی کار که با مجوز رسمی از وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی مشغول به فعالیت می باشد.
 • کارجو : شخصی که به منظور استفاده از خدمات استخدامی و اشتغال در این سایت رزومه کاری خود را ثبت می نماید.
 • کارفرما : شخصیتی حقوقی یا حقیقی که به منظور استفاده از خدمات استخدام نیروی کار فرصت شغلی خود را در این سایت ثبت نموده است.

مفاد مقررات

 1. کارجویان می توانند به ازای پرداخت حق الزحمه ثبت نام و مشاوره شغلی برابر تعرفه ابلاغی که سالانه از سوی هیات مرکزی تعیین می گردد از امکانات سامانه، از قبیل ثبت رزومه، جستجو و رویت فرصت های شغلی( بدون مشخصات کارفرما به جز مواردی که هزینه توسط کارفرما پرداخت شده است) بهره مند شوند.
 2. کارجو در صورت وجود فرصت شغلی متناسب با رزومه خود می بایست جهت معرفی به فرصت های شغلی مشاهده شده از طریق سامانه کاریابی، ابتدا آن فرصت را از طریق سامانه ذخیره (مشخص) و سپس جهت دریافت شناسه کاربری و مشاوره شغلی از طریق سامانه اقدام نماید.
 3. ثبت نام مقدماتی در سایت رایگان می باشد.
 4. هزینه ثبت نام نهایی و مشاوره شغلی که پس از ارسال مدارک و احراز هویت دریافت می شود به هیچ عنوان عودت داده نخواهد شد.
 5. در صورت اشتغال کارجو در فرصت های شغلی معرفی شده، برای قراردادهای یکساله و بیشتر کاریابی می تواند پنجاه درصد حداقل دستمزد مصوب شورای عالی کار در سال جاری را از کارجو دریافت نماید. در صورتیکه دستمزد ثابت کارجو بیشتر از حداقل دستمزد اعلام شده برای یک ماه توسط شورای عالی کار باشد، 20 درصد تفاوت حقوق کارجو با حداقل دستمزد اعلام شده به حق الزحمه اضافه خواهد شد (مطابق دستورالعمل نحوه وصول حق الزحمه کاریابی های داخلی).
 6. کاریابی های غیردولتی علاوه بر دریافت پنجاه درصد حداقل دستمزد از کارجویان می توانند پنجاه درصد مابقی تا سقف یکماه حقوق دریافتی را از کارفرمایان وصول نماید.(مطابق دستورالعمل نحوه وصول حق الزحمه کاریابی های داخلی)
 7. حق الزحمه کاریابی برای قراردادهای کمتر از یکسال به نسبت ماههای کارکرد محاسبه خواهد شد.
 8. کارفرمایان می توانند فرصت های شغلی خود را ثبت نمایند و نیز می توانند رزومه کارجویان ثبت شده را رویت و در صورت تمایل برای فراخوان نیرو جهت استخدام در واحد خود، برابر تعرفه های توافقی به کاریابی سفارش آگهی داده و هماهنگی لازم را بعمل آورند.
 9. کارجو در صورتی که در شرکت معرفی شده بعلت هرگونه بی نظمی یا دلیل غیرموجه ترک کار نماید یا باعث اخراج خود شود کلیه حق الزحمه کاریابی را کامل پرداخت می نماید و حق هیچ گونه اعتراضی ندارد.
 10. در صورتی که مشخص گردد کارجو اشتغال خود را به مرکز کاریابی اطلاع نداده و یا اطلاعات اشتباه داده است مرکز حق دارد کلیه حق الزحمه خود را از کارجو دریافت نماید و در صورتی که ایشان نسبت به پرداخت حق الزحمه اقدام ننماید نسبت به اجرا گذاشتن مدارک ضمانت ایشان اقدام نماید.
 11. کارجو به کاریابی این اجاره را می دهد تمام یا بخشی از هزینه بکارگماری خود را از محل حقوق جاری و از کارفرما وصول نماید. (طبق آیین نامه موسسات کاریابی)
 12. کلیه کاربران می بایست با توجه به اصول قانونی و حقوقی، حرفه ای و اخلاقی، به صورت کاملا صادقانه اقدام به ارائه اطلاعات خود نمایند.
 13. با توجه به گستردگی بسیار زیاد کاربران سایت، دیجی کار نمی تواند هیچ گونه تعهدی نسبت به صحت، دقت و کامل بودن اطلاعات ثبت شده از سوی کارجویان و کارفرمایان در سایت را داشته باشد، بدیهی است که بررسی صحت و سقم اطلاعات به عهده کاربران خواهد بود.
 14. به تیتر آگهی شغلی و شرح وظایف دقت نمایید، چنانچه عنوان یا شرح شغل مطابق با قوانین و مقررات جاری کشور و صلاح کارجو نبود به منظور پیشگیری از بروز هرگونه سوء استفاده های احتمالی، از پذیرش شغل خودداری نمایید.
 15. در صورت مشاهده هرگونه سوء استفاده و یا آگهی های شغلی ناشایست و غیرمرتبط، لطفاً سریعاً دیجی کار را مطلع فرمایید.
 16. دیجی کار تمام تلاش و تخصص خود را برای حفظ اطلاعات شما در سایت همانند گذشته مبذول می دارد، با این حال در صورت از دست رفتن اطلاعات ذخیره شده شما در سایت هیچ گونه تعهدی متوجه دیجی کار نخواهد بود.
 17. درج هر گونه مطالب خلاف عرف و شئونات اسلامی در سایت ممنوع بوده و دیجی کار حق دارد علاوه بر پیگرد قانونی اطلاعات مزبور را از سایت حذف نماید.
 18. تمام اطلاعات درج شده در سایت نزد دیجی کار محفوظ بوده و نشر کلی اطلاعات به هیچ فرد حقوقی و حقیقی امکان پذیر نیست.
 19. دیجی کار از تمام امکانات و توانایی ها خود برای ایجاد امنیت، دقت، سرعت و سهولت در سایت استفاده می نماید.
 20. کارجو با ثبت رزومه در سایت اجازه دیدن اطلاعات کاری خود(سوابق تحصیلی، سوابق شغلی و تخصص ها و مهارتها) را به کارفرما می دهد.
 21. دیجی کار تمام اطلاعات تماس کارجو از قبیل شماره تماس، آدرس، شماره همراه و ... را فقط با تائید خود کارجو در اختیار کارفرما قرار می دهد.
 22. دیجی کار به هیچ وجه بدون اجازه صاحبان اطلاعات، دست به تغییر و یا مخدوش کردن آنها نمی زند.
 23. کارفرما می بایست تمام اطلاعات دریافتی خود از کارجو را صرفاً جهت موارد استخدامی استفاده نماید و از فاش نمودن اطلاعات خودداری نماید که در غیر اینصورت با پیگرد قانونی از سوی واحد حقوقی دیجی کار مواجه خواهد شد.
 24. هر فردی که با هدفی غیر از موارد استخدام و اشتغال از سایت استفاده نماید، بلافاصله از استفاده از سایت محروم خواهد شد.
 25. دیجی کار تمامی تلاش خود را به کار می بندد تا بهترین و مناسب ترین فرصت های شغلی را در اختیار کارجویان عزیز قرار دهد و نیز متناسب ترین نیروی کار را به کارفرمایان محترم معرفی نماید، بدیهی است که دیجی کار قادر نخواهد بود ضمانتی در مورد یافتن شغل برای کارجو و یافتن نیروی کار برای کارفرما ارائه نماید.
 26. پرداخت های الکترونیک نزد دیجی کار کاملا امن بوده و دیجی کار هیچ اطلاعاتی از حساب های بانکی افراد را ذخیره نمی نماید.
 27. دیجی کار بین کاربران سایت خود از قبیل کارجو و کارفرما هیچ گونه تبعیضی قائل نبوده و تمام کاربران از امتیاز یکسان برای استفاده از خدمات سایت در فرآیندهای طراحی شده برخوردار می باشند.
 28. کارجویان می توانند برای از دسترس خارج شدن اطلاعات خود از روی وب سایت، رزومه خود را غیر فعال نمایند، همچنین کارفرمایانی که اقدام به ارائه فرصت شغلی نموده اند می توانند در هر زمان و به هر دلیل اطلاعات ارائه شده از سوی خود در سایت را از دسترس همگان خارج نمایند.
 29. کارفرما متعهد است نهایت همکاری را با کاریابی در خصوص ارائه اطلاعات اشتغال به کار افراد معرفی شده را بنماید.
 30. کارجو متعهد است شروع به کار خود را در محل های معرفی شده در اسرع وقت به کاریابی جهت ادامه مراحل اطلاع دهد.
 31. کلیه کارجویان محترم به ویژه بانوان گرامی دقت نمایید قبل از معرفی و مشغول به کار شدن با خانواده خود از جمله: پدر، مادر، همسر و برادر و دیگر بستگان خود مشورت نمایید و آنها را در جریان بگذارید. لازم به ذکر است کاریابی در رابطه با محیط کار و کلیه امور مرتبط با شغل و امنیت محیط کار هیچگونه مسئولیتی ندارد.